2017-02-14

2017 Dönemi Erasmus Programı Öğrenci Hareketliliği Yabancı Dil Yeterlilik Sınav ListeleriERASMUS+ Programı Öğrenci Hareketliliği 2017 Dönemi başvurularının ardından yapılan genel akademik not ortalamaları incelemesi sonucunda; Almanca, Fransızca ve İngilizce Erasmus Yabancı Dil Yeterlilik Sınavlarına girecek öğrencilerin listeleri oluşturulmuştur. Başvuru sahibi öğrencilerin genel ortalamaları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alındığı için, şu aşamada öğrencilerden transkript talebinde bulunulmayacaktır. (Bir değişiklik olması durumunda, ilgili öğrencilere ayrıca duyuru yapılacaktır)

Almanya'daki kurumlar, gelecek Erasmus öğrencilerinden belirli düzeyde Almanca bilgisi isteyebilmektedir. Bu yüzden, Almanca sınavına, Alman Dili ve Edebiyatı öğrencileri girecek olmakla birlikte; tercihlerinin arasında Almanya'daki bir yükseköğretim kurumunu yazan başka bölüm/anabilim dalı/program öğrencilerinin de -tercihen- Almanca sınavına girmeleri önerilir. Aynı şekilde, Fransızca konuşulan ülkelerdeki (Fransa, Belçika) yükseköğretim kurumları, gelecek Erasmus öğrencilerinden belirli düzeyde Fransızca bilgisi isteyebilmektedir. Bu yüzden, Fransızca sınavına, Fransız Dili ve Edebiyatı öğrencileri girecek olmakla birlikte; tercihlerinin arasında Fransa ve Belçika'daki bir kurumu yazan başka bölüm/anabilim dalı/program öğrencilerinin de -tercihen- Fransızca sınavına girmeleri önerilir. 

2017 Erasmus Yabancı Dil Sınavlarının kesin tarih/yer/saat/derslik ilanı, resmi olarak ayrıca duyurulacaktır. Sınav duyurusu için, ilgili öğrencilerin, NKÜ Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi web sayfasındaki duyuruları, NKÜ Erasmus Topluluğu resmi Facebook sayfasını ve e-mail adreslerini takip etmeleri beklenmektedir.

Erasmus Yabancı Dil Sınavına girecek öğrencilerin listesi için tıklayınız.